Volejbalisté českobudějovického EGE měli honičku, ale dvakrát vyhráli

10:43aktualizováno  10:43
V semifinále I. ligy volejbalistů zdolalo EGE České Budějovice Kladno 3:0 a 3:2. Ve druhém utkání měli domácí starosti, ale poradili si a do odvet či odvety půjdou s vedením 2:0 na zápasy.

Radost volejbalistů EGE České Budějovice. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Pokud zvítězí i v pátek, budou stejně jako loni ve finále druhé nejvyšší soutěže. V prvním souboji se Středočechy vyhráli hladce. Sestava Ulč, J.a O. Pitnerovi, Kozák, Emmer, Brett, libera Suchan či Švejcar pustila hosty jen do koncovky třetího setu. Stav byl 23:23, ale pak se EGE prosadilo.

Ve druhém souboji bylo pro domácí hůř. Sestava byla stejná, jen Bretta nahradil Plavec. Domácí však vždy sudý set soupeři pustili. Druhý dokonce hladce 15:25 a čtvrtý 20:25.

Ale krátký tie-break nenechali náhodě. Přesnou hrou šli do vedení 7:5 a to navýšili na 10:5. Vyrovnanou koncovku nepřipustili a zvítězili 15:10. První odveta se bude hrát v pátek.

Témata: EGE, První liga

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Peter Galamboš v dresu Českých Budějovic
Chci zlepšit střelbu na bránu, plánuje českobudějovický Galamboš

Měří 196 centimetrů a váží 90 kilogramů. Pro středního útočníka jsou to ideální proporce. Málokdo ho pak dostane od puku. „Centrem jsem odmalička. Ve čtrnácti...  celý článek

Strakonický Tomáš Pek se pokouší uvolnit.
Hrát v extralize? To je splněný sen, říká strakonický házenkář Pek

Zbývalo několik sekund do konce utkání a ve strakonické hale propukla euforie. Tomáš Pek přesnou střelou poslal domácí tým do vedení 24:23 nad Brnem, a to...  celý článek

Momentka z duelu volejbalistů Brno - Odolena Voda (bílá)