Radost volejbalistů EGE České Budějovice.

Radost volejbalistů EGE České Budějovice. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Volejbalisté českobudějovického EGE měli honičku, ale dvakrát vyhráli

• 0
V semifinále I. ligy volejbalistů zdolalo EGE České Budějovice Kladno 3:0 a 3:2. Ve druhém utkání měli domácí starosti, ale poradili si a do odvet či odvety půjdou s vedením 2:0 na zápasy.

Pokud zvítězí i v pátek, budou stejně jako loni ve finále druhé nejvyšší soutěže. V prvním souboji se Středočechy vyhráli hladce. Sestava Ulč, J.a O. Pitnerovi, Kozák, Emmer, Brett, libera Suchan či Švejcar pustila hosty jen do koncovky třetího setu. Stav byl 23:23, ale pak se EGE prosadilo.

Ve druhém souboji bylo pro domácí hůř. Sestava byla stejná, jen Bretta nahradil Plavec. Domácí však vždy sudý set soupeři pustili. Druhý dokonce hladce 15:25 a čtvrtý 20:25.

Ale krátký tie-break nenechali náhodě. Přesnou hrou šli do vedení 7:5 a to navýšili na 10:5. Vyrovnanou koncovku nepřipustili a zvítězili 15:10. První odveta se bude hrát v pátek.

Témata: EGE, První liga