Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za tragédií na chalupě byla manželská krize, tvrdí lidé, co rodinu znali

  7:35aktualizováno  7:35
Vražda a sebevražda. To je nejpravděpodobnější verze tragédie v Údolí u Nových Hradů na Českobudějovicku. Policie případ vyšetřuje. Podle výpovědí lidí měli manželé dlouhodobé problémy a žena chtěla vztah ukončit, což muž neunesl. Zastřelil manželku a pak sebe.

V chalupě v osadě Údolí zavraždil muž svou manželku a pak zabil i sebe. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Pár svíček a vedle květiny ve sklenici od okurek. To je připomínka víkendové tragédie v osadě Údolí u Nových Hradů. Rodinné problémy tam vyústily ve smrt dvou lidí, přesněji ve vraždu a následnou sebevraždu v jedné z chalup. Právě před ní teď lidé zapalují svíčky.

Policie k celému případu nedává žádné podrobné informace. „Prověřujeme událost, ke které došlo v rekreační chalupě v jedné z obcí na Novohradsku. Událost si vyžádala násilné úmrtí manželského páru středního věku. Jako jedna z nejpravděpodobnějších vyšetřovacích verzí se jeví vražda a následná sebevražda,“ oznámil v neděli jihočeský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Také v dalších dnech vyšetřující kriminalisté nechtěli upřesnit žádné podrobnosti. První zveřejněná verze se však s velkou pravděpodobností potvrdí.

„Měli problémy delší dobu. Je šílené, že to zašlo tak daleko“

Za tragédií stojí podle výpovědí, které MF DNES získala, manželská krize a dlouhodobé spory. Rodina žila v Trhových Svinech a v nedalekém Údolí měla rekreační chalupu.

„Měli problémy delší dobu. Je šílené, že to zašlo tak daleko,“ reagovala jedna z obyvatelek Trhových Svinů. V odpovědích takřka všech dotazovaných ovšem zaznívá slovo „prý“. Nikdo se neodváží říct nějaké tvrzení na přímo.

„To ani nejde. Do soukromí přece nikomu nevidíte,“ pokračovala žena, která znala pár i jejich dvě děti. Jejich věk má být pět a devět let a obě tak přišly o rodiče. Z výpovědí vyplývá, že obě děti byly v době vraždy a sebevraždy také v chalupě, ale policie tuto informaci nepotvrdila.

„Žena tam s nimi měla být sama, když po dalším sporu odjela od manžela ze Svinů,“ sdělila další z obyvatelek města na Budějovicku. Vztah chtěla údajně ukončit. Muž ve věku přes třicet let se s tím nedokázal smířit, vzal si zbraň a odjel za manželkou. Tu zastřelil a pak i sebe.

Letos zatím čtyři vraždy

Letos se v Jihočeském kraji staly zatím čtyři vraždy. „Vloni jich bylo třináct,“ doplnil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podobná tragédie se odehrála na konci loňského roku v Českých Budějovicích. Stala se ve čtvrti Rožnov přesně na Štědrý den, kdy muž údajně zabil svou partnerku a pak také jejího syna.

Nakonec zemřel i on, když v garáži u domu po vraždě založil oheň a uhořel tam. V garáži byly i propanbutanové lahve, které vybuchly. Dům byl natolik zasažen, že ho později museli strhnout. (více čtěte zde)

„Policie tento případ odložila, protože není koho stíhat, když podezřelá osoba rovněž zemřela,“ konstatoval Bajcura. Podobný osud bude mít pravděpodobně i tragédie z Údolí u Nových Hradů.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí v Jihočeském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

Jihočeský kraj volí své zástupce do Senátu v obvodu České Budějovice. Do Senátu v obvodu č.14 kandidují: Ladislav Faktor, Blanka Jakubcová Sýkorová, Lubomír Pána, Marie Paukejová, Miloslav Procházka, Richard Schötz, Jiří Šesták a Štěpán Tampír.Nejčtenější

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...Inspekce stíhá dva budějovické policisty kvůli mučení Roma

Generální inspekce bezpečnostních sborů (ilustrační foto)

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva českobudějovické policisty. Údajně mučili 32letého Roma a nutili ho,...

Stavbu D3 k hranicím mohou zdržet perlorodky a problémy s pozemky

Více než tři kilometry dálnice D3 v úseku Borek - Úsilné u Českých Budějovic.

Stavba budoucí dálnice D3 k rakouským hranicím může mít nepříznivý vliv na život a rozmnožování chráněné perlorodky...

Cyklista Kaňkovský proletěl sklem do auta: Asi při mně stáli všichni svatí

Zničené kolo Aloise Kaňkovského po nárazu do jednoho z mechanických vozů závodu...

Cyklisté hradecké stáje Elkov Author se chystají na mistrovství světa, kde pojedou závod družstev. Týká se to i Aloise...

Další z rubriky

Chceme smazat pocit hanby našich pacientů, říká primář psychiatrie v Písku

Oddělení ortopedie a chirurgie v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou se naplno...

Maximálně zapojit pacienty do léčby, otevřít nemocnici nejen rodinám pacientů, ale i městu například pořádáním...

Dítě v první třídě už by mělo mluvit bezchybně, říká logopedka

Logopedka Kateřina Hájková zbavuje děti řečových vad hrou, při práci používá...

Specialisté v ambulanci klinické logopedie písecké nemocnice pracují s předškoláky i prvňáčky s vadami řeči. „Pokud...

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Najdete na iDNES.cz