Vzhůru na ráj kutilů. Začalo Hobby, budějovickou výstavu doplní rybáři

  10:27aktualizováno  10:27
České Budějovice ožily od středečního rána výstavou Hobby. K pěstitelům, kaktusářům, chovatelům, kutilům, včelařům a stavebníkům se až do neděle přidali rybáři. Veletrh navštěvuje každý rok okolo 40 tisíc lidí.

Hobby navštíví každý rok okolo 40 tisíc lidí. | foto: Marek Podhora, MAFRA

První ročník Rybářského veletrhu obsadí část pavilonu T. Návštěvníci si tam připomenou rybníkářskou a rybářskou tradici na jihu Čech, na niž navazují prezentace rybářských škol. Mohou si tu koupit nepromokavé oblečení, krmiva, granule a rybářské potřeby. Připravené budou i ukázky filetování a pochoutky z ryb.

„Pro produkční rybáře je veletrhem výlov, na výstavišti nemají co nabídnout. Kromě Rybářství Nové Hrady, které má v České republice jako jediné chovné hejno hus. Na Hobby byli už loni a byla to pro ně obrovská reklama, protože tu prodali všechna housata i kachňata. Proto přijedou zas,“ řekl Jan Schmidtmayer z českobudějovického výstaviště.

Jarní Hobby láká hlavně na nákup okrasných dřevin, květin, sukulentů a cibulovin, ale také krbů a kamen nebo nářadí pro zahrádkáře. Pro návštěvníky je připravený doprovodný program s časopisem Receptář a televizním moderátorem Alexandrem Hemalou, atraktivním rodeem, expozicí drobného zvířectva a řadou odborných bezplatných poraden i tvůrčích dílen.

V Pivovarské zahradě budou střídavě vyhrávat dechovky a country kapely. V pavilonu Z vystoupí zpěváci Petr Rezek a Pavlína Filipovská.

Šampionát nejvyšší rodeové soutěže

„Každý den výstavy Hobby je tematicky s něčím spojený. Středa se odehraje ve znamení Dne vína a všeho, co k dobrému vínu patří, čtvrtek bude Dnem s cechem malířů a lakýrníků České republiky a zahrádkářů, v pátek a v sobotu si návštěvníci mohou užít Den s časopisem Receptář a jeho hosty a v neděli Kulinářský den s Petrem Stupkou,“ popsala Naďa Schubertová z marketingu výstaviště.

O víkendu bude výstaviště hostit ProRodeo Tour 2015, kde diváci uvidí 5. kolo národního šampionátu nejvyšší rodeové soutěže. V atraktivních disciplínách se předvedou nejlepší tuzemští jezdci. Pavilon H se promění na sál tvůrčích dílen a v pavilonu R1 představí Český svaz chovatelů expozice králíků, drůbeže a holubů.

Kulturní program na Hobby se bude odehrávat poprvé na jednom místě. „Rozhodli jsme se zrušit letní amfiteátr, protože o jeho program návštěvníci moc nestáli. Ušetřené peníze jsme vložili do kvality v Pivovarské zahradě, kde přibude k dechovkám několik country kapel,“ upřesnil Josef Friedrich, ředitel společnosti Výstaviště České Budějovice.

Výstava je otevřena od středy do neděle od 9 do 18 hodin, v neděli skončí o hodinu dřív. Za vstupné zaplatíte stejně jako loni: plné vyjde na 100 korun a rodinné na 220, zlevněné stojí 60 korun.

Parkovat můžete i před výstavištěm, nebo v jeho areálu: za auto zaplatíte 100 korun a za motocykl 50 korun.

Nejčtenější

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Kladno s Plekancem v sestavě zdolalo Vsetín, Jihlava uspěla v Prostějově

V utkání proti Slavii míří za pukem budějovický Zdeněk Doležal (vlevo).

První hokejová liga pokračovala 33. kolem. Kladno i s Tomášem Plekancem v sestavě přehrálo Vsetín 6:3, trápící se...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Místostarostka schválila studii, pak prodala pozemek dráž než ostatní

Na katastru obce Hrdějovice, ale poblíž Borku a Českých Budějovic by mohl v...

Společnost CTP Invest od roku 2015 nakupovala pozemky v Hrdějovicích u Budějovic pro výstavbu průmyslového parku. Obec...

Se třemi promile šel vyřešit přestupek, pak nasedl do auta. Daleko nedojel

Šéf Besipu Martin Farář v pořadu Rozstřel předvedl dechové měření hladiny...

Muži z Českobudějovicka se v pátek nevyplatila návštěva služebny městské policie, kam přišel řešit dopravní přestupek....

Další z rubriky

Bosé děti v ulici i odsun Němců. Podívejte se na staré snímky Krumlova

Plešivec býval vždy chudý. Snímek pořídil v roce 1928 Josef Seidel.

Unikátní fotografie přináší nová kniha Krumlov – město pod věží. Na 300 stranách je 430 snímků, z nichž některé autoři...

U zavražděného na Šumavě ležely utěrky, policie pátrá po jejich původu

Policie pátrá po původu utěrek, které ležely u zavražděného u Nové Pece.

Policisté pátrají po původu utěrek, které ležely u muže zavražděného u Nové Pece na Šumavě. Nahé tělo nalezli na konci...

Zastupitelé Budějovic schválili peníze na školky i větší počet strážníků

Minulý týden bylo v Českých Budějovicích ustavující zastupitelstvo.

Radnice krajského města počítá na příští rok se schodkovým rozpočtem. Dvě stě milionů korun má na největší investici,...

Najdete na iDNES.cz