Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Partnera podřízla velrybářským nožem. Chtěla jsem ho postrašit, řekla soudu

  19:50aktualizováno  19:50
Až 18 let vězení hrozí sedmatřicetileté ženě z Českých Budějovic za pokus vraždy. Loni v květnu se pohádala s přítelem a prořízla mu krk nožem na porcování velryb, který si dovezl jako suvenýr z Ameriky. Jednapadesátiletý muž přežil díky rychlé pomoci, od přeříznutí tepny ho dělilo jen půl centimetru.

Hana Pospíšilová se 15 let živila jako společnice na jednu noc. | foto: Antonín Pelíšek, 5plus2.cz

U hlavního líčení před českobudějovickým soudem se v pondělí setkali oba aktéři.
“Je to tragédie, nechtěla jsem ho zabít, jen postrašit,“ vypovídala s pláčem Hana Pospíšilová.

Tvrdila, že ten den se hádali kvůli malichernostem a opilý druh ji začal napadat. Zavolala proto na pomoc policisty, kteří dvojici domluvili a doporučili, aby se od sebe odstěhovali.

Po jejich odjezdu ale začala šarvátka nanovo. Bytem létaly věci, elektronika i skleničky. Kolem deváté hodiny večer dostala tísňová linka zprávu o těžce zraněném. Volala Pospíšilová s dovětkem, že se nožem bránila.

„Dal mi facku, leželi jsme na zemi. Stáhla jsem ze zdi nůž, který byl zastrčený v pochvě. Držel mě za ruku. Pak jsem ji vykroutila a ohnala se po něm. Myslela jsem to jako výhrůžku. V té chvíli stál za mnou,“ tvrdí žena.

Muž popsal událost úplně jinak

Naopak jinou verzi přednesl zraněný. Odmítl, že by partnerku fyzicky napadal. Podle něj žena dostala hysterický záchvat, když jí doporučil, aby se vystěhovala z jeho bytu.

„Seděl jsem na pohovce a periferním viděním zahlédl, jak vzala ze zdi nůž. Otočil jsem k ní hlavu a ona řízla. Teklo plno krve, byl jsem v šoku. Řekla mi - a máš to. Když jsem vstal, pohrozila, abych se k ní nepřibližoval, nebo mě píchne,“ líčil událost muž.

Pospíšilové může před soudem pomoci skutečnost, že sama přivolala k těžce zraněnému záchranku. Její obhájce se snaží případ vysvětlit jako sebeobranu. Partnerovu verzi o úkladném útoku na krk Pospíšilová odmítla a označila ji za křivé svědectví.

Seznámili se při placeném sexu

Soudci řešili i podivný život dvojice, která se seznámila při placeném sexu. Pospíšilová totiž pracovala nejméně patnáct let jako společnice na jednu noc a muže lákala na inzeráty v regionálním deníku jako Tina nabízející erotický privát.

Později propadla dluhům, přišla o byt a nastěhovala se k současnému partnerovi, který ji sponzoroval. Oba se přitom léčili s psychickými problémy a užívali antidepresiva. Krize se prohloubila, když muž přišel o zaměstnání a skončily mu sociální dávky z úřadu práce.

„Měl jsem slíbené místo jako řidič náklaďáku, říkal jsem Hance, aby ještě vydržela. Ona ale celé dny prospala a peníze utrácela za kouření a kosmetiku. Nechci, aby byla ve vězení, odpustil jsem jí, mám ji pořád rád,“ svěřil se muž, který prožil už dvě nevydařená manželství.

Předsedkyně senátu Olga Smrčková vyslechne ještě znalce, v soudní síni promítala i záznam z rekonstrukce zločinu. Rozsudek padne v příštích dnech.Nejčtenější

Dvouletý chlapec se dostal z domu do bazénu, následkům tonutí podlehl

Ilustrační snímek

Dvouletý chlapec zemřel poté, co se topil v zahradním bazénu u rodinného domu v Písku. O letošních prázdninách je to v...

Na Prachaticku spadlo unikátní letadlo Be 50 Beta Minor, pilot zemřel

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se při leteckém dni zřítilo unikátní...

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se v sobotu odpoledne při leteckém dni zřítilo unikátní letadlo Be 50 Beta...Po čelní srážce zemřeli dva motorkáři na Českobudějovicku

Nehoda motorkářů mezi Hlubokou nad Vltavou a Municemi (11. srpna 2018).

Při dopolední nehodě na Českobudějovicku zemřeli dva řidiči motorek ve věku 44 a 39 let, uvedla policie. Čelně se...

V Hluboké se rozloučili s Kamilem Benešem, který padl v Afghánistánu

Lidé se loučí s Kamilem Benešem při smutečním obřadu v kostele sv. Jana...

V Hluboké nad Vltavou se lidé rozloučili s Kamilem Benešem, jedním ze tří českých vojáků, kteří se na misi v...

Zahradu s biotopem buduje rodina jako jedinečné království

Jezírko bylo tím prvním, co Piherovi na své zahradě vybudovali. Teprve pak se...

Holou parcelu bez jediného stromu koupili v malebné jihočeské vesničce před sedmi lety na stavbu rodinného domu a spolu...

Další z rubriky

V Týně se může řezat a sekat i ve svátek, protihluková vyhláška neprošla

motorová pila

Vyhláška upravující dobu klidu o nedělích a svátcích v Týně nad Vltavou neprošla. Stejný osud potkal podobné návrhy i v...

V Hluboké se rozloučili s Kamilem Benešem, který padl v Afghánistánu

Lidé se loučí s Kamilem Benešem při smutečním obřadu v kostele sv. Jana...

V Hluboké nad Vltavou se lidé rozloučili s Kamilem Benešem, jedním ze tří českých vojáků, kteří se na misi v...

VIDEO: V Hrdějovicích u Budějovic hořel autobus MHD, uhasili ho řidiči

V Hrdějovicích u Českých Budějovic hořel autobus MHD.

Černý dým a plameny stoupající ze zadní části vozu překvapily cestující, kteří odpoledne jeli v autobusu MHD v...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz