Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zimolovi vytkli čtenáři politiku a dopravu. Celkově mu dali lepší trojku

  14:00aktualizováno  14:00
Pokud se Jiří Zimola (ČSSD) stane potřetí jihočeským hejtmanem, měl by se zaměřit na lepší plnění slibů, dopravu v kraji i to, s kým příště jít do koalice. Vyplývá to z hodnocení čtenářů iDNES.cz. Zimolu oznámkovalo z deseti předmětů přes šest tisíc čtenářů.

Jiří Zimola byl zvolen hejtmanem Jihočeského kraje. | foto: MF DNES

Celková průměrná známka vyšla Jiřímu Zimolovi 2,92. Čtenáři hlasovali a dávali známky jako ve škole od 22. srpna až do středy 31. srpna.

Vysvědčení pro hejtmana Jiřího Zimolu zde

Nejlépe hodnotili znalosti potřeb kraje, vystupování na veřejnosti, cestovní ruch a zdravotnictví. Za to mu udělili známku 2,8. Je pravdou, že jihočeské nemocnice jsou v dobré finanční kondici a nabízejí kvalitní lékařskou péči.

Problémy kraje by měl umět vyjmenovat každý hejtman, je jen otázkou, zda je dokáže plnit. Jiří Zimola tyto potřeby v Jihočeském kraji jistě zná, často o nich mluví a zřejmě proto mu čtenáři dali dobrou známku i z vystupování na veřejnosti

Za školství a prosazování zájmů kraje dostal známku 2,9. Hospodaření s penězi kraje a plnění slibů zhodnotili čtenáři trojkou. Nejhůře oznámkovali témata doprava a politika. V nich získal Zimola 3,1.

U předmětu doprava lze hledat souvislost s chybějícím dálničním napojení jižních Čech, ať už do Prahy nebo do Rakouska. Špatnou známku za politiku si Jiří Zimola vysloužil velmi pravděpodobně kvůli tomu, že vládne s komunisty.

Jak vidí Zimolu osobnosti?

Jak hodnotily hejtmanovy kroky v uplynulých čtyřech letech jihočeské osobnosti? Jejich známky a komentáře najdete v páteční jihočeské příloze MF DNES.

Podobný průměr jako Jiří Zimola získal karlovarský hejtman Martin Havel z ČSSD. Nejhůře dopadl jihomoravský hejtman Michal Hašek, kterému téměř 21 tisíc čtenářů dalo celkově 4,29.

„Čtenáři serveru iDNES.cz jsou konzervativnější. Jsou to jiní čtenáři, než má Právo nebo Haló noviny, a nemají příliš důvodů dávat mi lepší známky, takže z tohoto pohledu je to dobré vysvědčení. A jako učitel mohu říct, že jsem podle těchto výsledků způsobilý postoupit do dalšího ročníku,“ konstatoval hejtman Jiří Zimola.

Pohodlná vláda s komunisty

Podzimní volby do krajského zastupitelstva budou hodně o Jiřím Zimolovi, který potřetí povede ČSSD do krajských voleb jako lídr.

Poslední čtyři roky v kraji vládne v koalici s komunisty. Je to pro něj velmi pohodlné, protože komunisté jsou rádi, že je k moci někdo pustil, a za to nechávají ČSSD dělat, co chce.

Zimola je velkým zastáncem modernizace jihočeského letiště v Plané u Českých Budějovic, snaží se být aktivní při jednáních o výstavbě dálnice D3 nebo obchvatů různých obcí. Vedení kraje se také rádo chlubí fungujícími jihočeskými nemocnicemi.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí v Jihočeském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

Jihočeský kraj volí své zástupce do Senátu v obvodu České Budějovice. Do Senátu v obvodu č.14 kandidují: Ladislav Faktor, Blanka Jakubcová Sýkorová, Lubomír Pána, Marie Paukejová, Miloslav Procházka, Richard Schötz, Jiří Šesták a Štěpán Tampír.Nejčtenější

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...Inspekce stíhá dva budějovické policisty kvůli mučení Roma

Generální inspekce bezpečnostních sborů (ilustrační foto)

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva českobudějovické policisty. Údajně mučili 32letého Roma a nutili ho,...

Stavbu D3 k hranicím mohou zdržet perlorodky a problémy s pozemky

Více než tři kilometry dálnice D3 v úseku Borek - Úsilné u Českých Budějovic.

Stavba budoucí dálnice D3 k rakouským hranicím může mít nepříznivý vliv na život a rozmnožování chráněné perlorodky...

Cyklista Kaňkovský proletěl sklem do auta: Asi při mně stáli všichni svatí

Zničené kolo Aloise Kaňkovského po nárazu do jednoho z mechanických vozů závodu...

Cyklisté hradecké stáje Elkov Author se chystají na mistrovství světa, kde pojedou závod družstev. Týká se to i Aloise...

Další z rubriky

Při lovu na Táborsku někdo postřelil myslivce, je těžce zraněný

Ilustrační snímek

Při lovu zvěře na Táborsku někdo postřelil jednoho z myslivců. Těžce zraněného muže odvezl do nemocnice vrtulník....

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Ve škole kouzlil místo písemky, dnes Martina Čejku magie živí

Kouzelník Martin Čejka z Českých Budějovic.

Martin Čejka svými kouzly uvádí v úžas publikum v Česku i v Evropě. Naposledy ho mohli vidět o víkendu návštěvníci...

Najdete na iDNES.cz